

Schleich – Grizzlybjørn
Grizzlybjørnen er verdens næststørste bjørn efter isbjørnen. På grund af deres højde og aggressive adfærd anses de for meget farlige i deres hjemsted i Nordamerika.
Farligt sumpmonster med grøn skæl og pigge på halen fra SCHLEICH®
Schleich tilbehør til heste hår, pakken er inkl. en børstbar man og hale
Sød ørkenlos/karakalunge med sandfarvet pels fra SCHLEICH
Her er den jo! I bayala® verden siges det, at den er mere sjælden end et stjerneskud om natten eller et ægte firkløver.
Du vil sikkert helst undgå at møde Skyggestenmonsteret! Det var allerede ret skræmmende som Stenmonster. Men så faldt det i kamp mod en stærkere modstander. Nu er det muteret til Skyggestenmonsteret og er mere skrækindjagende end nogensinde.
Oldenburger-hingsten fra Schleich® Horse Club føler sig hjemme på sejrspodiets øverste trin. Den har vundet mange skinnende medaljer, som den opbevarer under din seng. Den er nemlig rigtig god til turneringerne med dressur- og springridning.
Blåbærblå, havblå, himmelblå. Aryon og hans modige enhjørning fra schleich® BAYALA® har meget til fælles, og én ting er sikker: deres yndlingsfarve er blå. Det kan være en tilfældighed, eller det kan skyldes, at de begge elsker vand.
Fra 5 år.
SCHLEICH ara Den røde ara er en stor rød, gul og blå papegøje, der leveri Sydamerika.
Vogter kvæg om dagen. Smukkeserer sig om aftenen. Vores Beauty Horse Criollo Definitivo-hoppe fra schleich® HORSE CLUB Sofias Beauties er en rigtig arbejdshest og er stolt af sit lange flagrende hår.
Flot og virkelighedstro black forest hingst fra fantastiske Schleich